הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

העור המהונדס שהציל חיים
12.11.17

 

ביוני 2015 התאשפז חסן בן השבע במחלקת הכוויות בבית חולים בגרמניה. 60 אחוזים מהשכבה העליונה של עורו, האפידרמיס, היו חסרים. גבו, רגליו וידיו היו למעשה פצע אחד גדול, ובמקומות רבים גם מזוהם. אבל לא הייתה זו אש שפגעה בעורו של חסן, אלא הגנים שלו עצמו: הוא נולד עם מחלה גנטית קשה ביותר, אפידרמוליזיס בולוזה (Epidermolysis Bullosa, תֶּמֶס בועתי של העור). הילד כבר היה על סף מוות כאשר חוקרים מגרמניה ואיטליה נכנסו לתמונה, והצליחו בשיטות של הנדסה גנטית לגדל עור בריא מדגימה שנלקחה מהחולה עצמו, להשתיל את העור בחזרה בגופו וכך להציל את חייו.

 

אצל חולי אפידרמוליזיס בולוזה יש פגיעה בחיבור בין שתי השכבות העליונות של העור, האפידרמיס והדרמיס. יש כמה סוגים של המחלה, הנובעים ממוטציות בגנים שונים, אך המשותף לכולם הוא עור פגיע במיוחד המעלה שלפוחיות או נפצע מכל מכה ולעתים אפילו ממגע עדין. התסמינים האלה מופיעים בדרך כלל זמן קצר לאחר הלידה, והילדים החולים קיבלו את הכינוי "ילדי פרפר", בשל עורם העדין ככנפי הפרפרים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר יונת אשחר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007