הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת סיבים משפרת את סיכויי ההישרדות לאחר אבחנה של סרטן המעי הגס
12.11.17

 

צריכת סיבים לאחר אבחנה של סרטן המעי הגס משפרת את סיכויי ההישרדות, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA Oncology.

 

במחקר השתתפו כמעט 1600 אמריקאים שאובחנו עם סרטן המעי הגס - stage I-III ומילאו שאלוני בריאות במשך שישה חודשים לפחות לאחר האבחנה. לאורך חציון מעקב של 8 שנים, כמחצית נפטרו, כאשר כרבע ממקרי התמותה אירעו עקב סרטן המעי הגס.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי כל עלייה של 5 גרם בצריכת הסיבים ליום הפחיתה את שיעורי התמותה מסרטן המעי הגס ב- 22% ואת שיעורי התמותה מכל הסיבות ב- 14%.

 

כאשר נבדקו שינויים בצריכת הסיבים לפני ואחרי האבחנה, נמצא כי כל עלייה של 5 גרם בצריכה לאחר האבחנה הייתה קשורה עם הפחתה דומה בשיעורי התמותה מסרטן המעי הגס, ומכל הסיבות. סיבים שמקורם מדגנים היו יעילים במיוחד.

 

  

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007