הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נטילת PPI לאחר טיפול מוצלח ב- H. pylori מגבירה את הסיכון לסרטן הקיבה
5.11.17

 

טיפול ממושך ב- (proton-pump inhibitors (PPIs לאחר טיפול ב- Helicobacter pylori, מגביר את הסיכון לסרטן הקיבה. אלו ממצאיו של מחקר שפורסם בכתב העת Gut.

 

במסגרת המחקר נבדקו רשומות רפואיות מהונג-קונג, מעל ל- 60,000 מבוגרים קיבלו טיפול משולש מבוסס clarithromycin עקב זיהום ב- H. pylori. כ- 5% מהקוהורט אף קיבלו לבסוף PPI.

 

לאורך מעקב של 8 שנים, 0.24% מהנבדקים אובחנו עם סרטן הקיבה. ניתוח מתוקנן מצא כי הסיכון לסרטן הקיבה היה יותר מכפול בקרב המטופלים ב- PPIs לפחות פעם בשבוע, בהשוואה לנבדקים לא מטופלים. ממצא המתורגם לארבעה מקרים נוספים של סרטן הקיבה פר 10,000 שנות אדם.


הסיכון לסרטן גדל ככול שהטיפול ב- PPIs היה ממושך יותר.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007