הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השתלת צואה עשויה להקל על הסימפטומים הקשורים ל- IBS
5.11.17

 

השתלת צואה עשויה להקל על הסימפטומים הקשורים ל- (irritable bowel syndrome (IBS, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- Lancet Gastroenterology and Hepatology.

 

90 חולים עם שלשולים חמורים וכאבי בטן הקשורים ל- IBS חולקו באופן אקראי לקבלת השתלת צואה טרייה או קפואה, או פלסבו (צואה קפואה שלהם עצמם) באמצעות קולונוסקופיה.

 

מטרת המחקר העיקרית – הקלה בסימפטומים 3 חודשים לאחר ההשתלה – אירעה בשכיחות גבוהה יותר בקרב המטופלים בקבוצת המחקר (65% מול 43% מהמטופלים בפלסבו).

 

צוין כי יהיה צורך לטפל בחמישה חולים על מנת לצפות בהקלה בסימפטומים בקרב חולה אחד. אף על פי כן, ההבדל בין הקבוצות איבד את מובהקותו הסטטיסטית לאחר 12 חודשים.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007