הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ממושך ב- Acetaminophen במהלך ההיריון מגביר את הסיכון של היילוד לסבול מ- ADHD
2.11.17

 

טיפול ממושך ב- Acetaminophen במהלך ההיריון מגביר את הסיכון של היילוד לסבול מהפרעות קשב וריכוז, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Pediatrics.

 

אף על פי כן, הזהירו החוקרים כי הממצאים אינם מוכיחים קשר של סיבה ותוצאה.

 

המחקר כלל מעל ל- 110,000 ילדים שנולדו בנורווגיה לאורך 10 שנים, כ- 2% אובחנו עם ADHD. ההורים ענו על שאלונים בהם פירטו שימוש ב- acetaminophen לפני, במהלך ואחרי ההיריון.

 

לאחר תקנון לסימפטומים של ADHD בקרב ההורים ולמשתנים מתערבים אחרים, נמצא כי הסיכון ל- ADHD של היילוד גדל באופן תלויי מינון על רקע חשיפה הורית לאורך 8 ימים ומעלה. בייחוד, חשיפה הורית למשך 29 ימים ומעלה הגבירה את הסיכון ל- ADHD פי 2, בהשוואה לאי חשיפה.


חשיפה של האב ל- acetaminophen לפני ההיריון נמצאה קשורה בסיכון דומה.


 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007