הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החלפת המסתם באבי העורקים: שיעור נמוך יותר של סיבוכים בניתוחים המבוצעים אחר הצהריים
29.10.17

 

פרוגנוזה טוב יותר לניתוחי לב המבוצעים אחר הצהריים במקום בבוקר, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- Lancet .

ראשית נבדקו חולים שעברו ניתוחי לב להחלפת המסתם באבי העורקים: 300 חולים שעברו את הניתוח בשעות הבוקר הושוו עם 300 שעברו את הניתוחים בשעות אחר הצהריים. לאורך מעקב של 17 חודשים, נמצא כי שיעור תופעות הלוואי החמורות היה נמוך באופן מובהק בקרב הקבוצה שעברה את הניתוחים אחר הצהריים (hazard ratio, 0.5). עבור כל 11 חולים שעברו ניתוח אחר הצהריים, נמנעה היארעות של תופעת לוואי חמורה אחת. ההבדל נצפה ברובו הודות לשיעור נמוך יותר של אוטם שריר הלב ואי ספיקת לב חריפה.

 

לאחר מכן, 88 חולים שיועדו לניתוח להחלפת המסתם באבי העורקים חולקו אקראית לעבור את הניתוח בבוקר או אחר הצהריים. נמצא כי רמות ה- troponin T היו נמוכות יותר בקרב קבוצת אחר הצהריים.

 

ניתוח נפרד של ביופסיות מרקמת הלב מצא כי שעת היום השפיעה על הביטוי של מעל ל- 300 גנים.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007