הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מיקרוסקופ תלת-ממדי מהיר בדיוק ננומטרי פותח באוניברסיטת בן-גוריון בנגב
19.10.17

  

מיקרוסקופ אופטי תלת-ממדי מהיר המאפשר קבלת תמונה מקיפה ומדויקת של פני עצם ברזולוציית גובה תת-ננומטרית פותח לאחרונה במעבדתו של פרופ' אברהים עבדולחלים ביחידה להנדסת אלקטרואופטיקה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

 

הפרויקט שהוביל לפיתוח היה נושא הדוקטורנט של ד"ר אבנר ספרני ועבודת פוסט-דוקטורט של ד"ר מיכאל ניי. המיקרוסקופ מבוסס על אינטרפרומטריית (טכניקה שמבוססת על התאבכות גלים) הזזת פזה מקבילית, שמאפשרת קבלת שלוש תמונות פזה בו-זמנית וחילוץ המידע על מפת הגובה בחישוב אלגברי פשוט. בהסתמך על אותו עיקרון הדגימו החוקרים גם מדידת רעידות בעלות משרעת מגודל ננומטר עד עשרות מיקרונים בדיוק תת ננומטרי.

 

 

לכתבה >>

 

מאת אוניברסיטת בן גוריון
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007