הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתר



כניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוקרים מאוניברסיטת תל אביב וממכון ויצמן הצליחו להפוך תאים בוגרים ממערכות שונות בגוף
19.10.17

 

במחקר מהפכני משותף של פרופ' כרמית לוי מהמחלקה לגנטיקה של האדם וביוכימיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב וד"ר יעקוב חנא ממכון ויצמן למדע, ביצעו החוקרים מניפולציה גנטית בתאים שנלקחו ממערכות שונות בגופו של עכבר בוגר, והפכו אותם לתאים מסוג שונה לחלוטין: תאי עור מסוג מלנוציט, שאחראים מחד על ייצור פיגמנטים, ומאידך חיוניים למערכת השמע. יישומים של המחקר פורץ הדרך עדיין רחוקים, אך הוא פותח פתח לפיתוחן של טכנולוגיות רפואיות מבטיחות.


המחקר מתפרסם היום (18.10) בכתב העת Nature Communications.

 

"ידוע שאחד התהליכים המרכזיים בהתפתחות עוברים הוא התמיינות התאים לאיברים ולייעודים שונים: תאי עצם לעצם, תאי מעי למעי וכו'," מסבירה פרופ' לוי. "המחקר שלנו מוכיח לראשונה כי התהליך אינו בלתי הפיך, ובמובן מסוים ניתן גם להחזיר את הגלגל לאחור: להפוך תא בוגר שממלא תפקיד מוגדר בגוף לתא מסוג שונה לגמרי."

 

 


למאמר כתב העת Nature Communications >>



למאמר >>


 

ההודעה הועברה ע"י אוניברסיטת תל אביב

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007