הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מודל מבוסס סמנים ביולוגיים עשוי לסייע לזהות מי עשוי לפתח אלצהיימר
19.10.17

 

סמנים ביולוגיים עשויים לסייע לנבא מי מהמטופלים הסובלים מדעיכה קוגניטיבית קלה עשוי להתקדם ולפתח אלצהיימר, אלו מסקנותיו של מחקר ממומן שפורסם ב- JAMA Neurology.

 

כ- 500 נבדקים עם פגיעה קוגניטיבית קלה עברו בדיקות MRI של המוח, Mini-Mental State Examination (MMSE), וסיפקו דגימות של נוזל חוט השדרה. לאורך מעקב ממוצע של 2.4 שנים, 38% פיתחו דמנציה הקשורה לאלצהיימר.

 

החוקרים יצרו מודל מבוסס סמנים ביולוגיים כגון tau, amyloid-β1–42 ונפח מתוקנן של המוח. באמצעות המודל ניתן היה לחשב סיכון הנע בין 4% עבור חולים עם ציון MMSE של 29 ורמת סמנים נורמאלית עד 89% עבור חולים עם ציון MMSE של 24 ורמת לא נורמאלית של סמנים. הסיכון להידרדרות לאורך שנה היה 0.5% על רקע רמת סמנים נורמאלית וציון MMSE גבוה, ו- 26% על רקע רמת סמנים לא נורמאלית וציון MMSE נמוך.

 

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007