הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין טיפול בנוגדי דיכאון ועלייה בסיכון לסוכרת בקרב צעירים
19.10.17

 

טיפול בנוגדי דיכאון מגביר את הסיכון לתחלואה בסוכרת סוג 2 בקרב צעירים, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Pediatrics.

 

במסגרת המחקר נבדקו רשומות רפואיות של כ- 120,000 צעירים בגילאים 5-20 שנים שהחלו לקבל טיפול בנוגדי דיכאון בין השנים 2005-2009. לאורך מעקב של שנתיים, סוכרת מסוג 2 אובחנה בקרב 233 מטופלים. כשני-שליש מהמקרים בקרב מטופלים בהווה, ושליש בקרב מטופלי עבר. טיפול בהווה ב- selective serotonin reuptake inhibitors או serotonin-norepinephrine reuptake inhibitors – נוגדי הדיכאון הנפוצים ביותר – נמצא קשור עם סיכון גבוה פי 1.9 לסוכרת, בהשוואה לטיפול בעבר. הסיכון גדל ככול שעלה המינון ומשך הטיפול.

 

טיפול ב- tricyclic antidepressants נמצא קשור אף הוא עם סיכון מוגבר לסוכרת, בעוד שקשר דומה לא נצפה עבור נוגדי דיכאון אחרים.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007