הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין Inflammatory Bowel Disease בגיל הילדות וסיכון מוגבר לסרטן
26.09.17

 

ילדים שאובחנו עם (inflammatory bowel disease (IBD עומדים בפני סיכון מוגבר הן בגיל הילדות והן בגיל הבגרות ללקות בסרטן, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

במסגרת המחקר השוודי נערך מעקב אחר 9400 ילדים שאובחנו עם IBD בין השנים 1964 ו- 2014. חציון הגיל בעת האבחנה היה 15 ובתום המעקב, 27.

שיעור ההיארעות של כל סוג של סרטן היה גבוה באופן מובהק בקרב החולים בהשוואה למקרי ביקורת שנבחרו מכלל האוכלוסייה (3.3 מול 1.5 פר 1000 שנות אדם). במיוחד, נצפה סיכון מוגבר לסרטן הכבד, המעי הגס, המעי הדק, סרטן עור שאינו מלנומה, וסרטן הלימפה. הסיכון הגבוה ביותר נצפה על רקע גיל צעיר בעת האבחנה. סיכון מוגבר נצפה גם מעבר לחמש שנים לאחר האבחנה.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007