הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

להשתיל איברים מהמקפיא
24.09.17

 

נכון ל-4 בספטמבר 2017, לא פחות מ-116,655 אנשים ממתינים בארצות הברית להשתלת איברים מצילת חיים, וכל עשר דקות מצטרף אדם נוסף לרשימת ההמתנה. למרבה הצער, מתחילת השנה בוצעו רק 20,184 השתלות, כלומר רק כשישית מהביקוש. למרות התורמים הרבים, והעובדה שתורם אחד יכול להציל עד שמונה אנשים, בכל יום מתים בארצות הברית 22 אנשים בממוצע בהמתנה לתרומת איברים.

 

בישראל ממתינים להשתלות יותר מאלף חולים, וגם כאן מספר הממתינים עולה בהתמדה. אחת הסיבות לרשימת ההמתנה הארוכה היא שחייבת להימצא התאמה בקריטריונים רבים בין התורם למקבל.

 

מעבר לכך, גם אם נמצאה התאמה, התורם והמקבל צריכים להיות קרובים זה לזה גיאוגרפית כדי לאפשר השתלה מוצלחת. כיום, גם אם לתורם באוסטרליה יש ריאה או כליה שמתאימה לאדם שממתין בישראל, התרומה לא תצא אל הפועל מכיוון שאיננו יודעים לשמר איברים ורקמות במצב תקין לאורך זמן. אם נמצא דרך בטוחה להקפיא איברים ולהפשיר אותם נוכל להתאים הרבה יותר טוב בין תורם למקבל ולהגדיל משמעותית את סיכוי ההצלחה של הניתוח המורכב.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת לביא ביגמן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007