הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Meta-Analysis: קורטיקוסטרואידים יעילים לטיפול בכאבי גרון
24.09.17

 

מנה בודדת של קורטיקוסטרואידים יעילה לטיפול בכאבי גרון חריפים, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

החוקרים ניתחו את ממצאיהם של 10 מחקרים שהשוו קורטיקוסטרואידים עם הטיפול הסטנדרטי או פלסבו בקרב כ- 1400 נבדקים (מגיל 5 ומעלה) שהופיעו במרפאות הקהילתיות או בחדרי המיון עקב כאבי גרון. מינון בודד של dexamethasone פומי (10 מ"ג למבוגר, 0.6 מ"ג לילד) היה הטיפול הנפוץ ביותר. הטיפול הסטנדרטי כלל לרוב אנטיביוטיקה, אנלגטיקה או שניהם.

 

החלמה מלאה מהכאב בתוך 24 שעות הייתה נפוצה יותר בקרב המטופלים בקורטיקוסטרואידים (22% מול 10% מהחולים), וממצא דומה נצפה גם לאחר 48 שעות (61% מול 43%). תופעות לוואי לא היו נפוצות ואירעו בשיעור דומה בקרב שתי הקבוצות.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007