הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין רמות נמוכות של ויטמין D וסיכון עתידי מוגבר ל- MS
19.09.17

 

נמצא קשר בין רמות נמוכות של ויטמיןD בסרום וסיכון עתידי מוגבר לתחלואה ב- multiple sclerosis, כך על פי מחקר פרוספקטיבי מסוג מקרה-ביקורת שפורסם בכתב העת Neurology.

 

במסגרת המחקר שנערך בפינלנד הושוו כ- 1100 נשים עם MS ו- 2100 נשים בריאות. דגימות סרום ניטלו לאורך תקופת ההיריון של הנשים – כ- 9 שנים טרם אובחנו עם MS – ושימשו למדידת רמת ה- 25-hydroxyvitamin D בסרום.

 

החוקרים מצאו כי נשים עם רמות ויטמין D הנמוכות מ- 30 nmol/L, הציגו סיכון גבוה ב- 43% להיות מאובחנות עם MS בהשוואה לנשים עם רמות של 50 nmol/L ומעלה.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007