הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופה לאסתמה מפחיתה בחצי את הסיכון לפרקינסון
14.09.17

 

חוקרים מאוניברסיטת ברגן בשיתוף פעולה עם חוקרים מאוניברסיטת הרווארד, השלימו מחקר גדול, המתבסס על מאגרי מידע, הכוללים את כל אוכלוסיית נורבגיה, לבחינת הקשר בין מרשמים לתרופות למחלת האסתמה ותרופות ליתר לחץ דם (בסה"כ יותר מ- 100 מיליון מרשמים) ובין מחלת הפרקינסון.


זאת, לאחר שהחוקרים מהרווארד מצאו, כי בחיות ובמעבדה לתרופות למחלת האסתמה השפעה מגינה מבחינת הסיכון למחלת פרקינסון.


ביטוי מוגבר של הגן α-synuclein (SNCA) מהווה גורם סיכון למחלת הפרקינסון. החוקרים מהרווארד סרקו מולקולות קטנות לזיהוי כאלו, שמשפיעות על ביטוי הגן, ומצאו, כי אגוניסטים לקולטנים אדרנליים מסוג β2 מפחיתים את ביטוי הגן.

במאגרי המידע הנורבגים נמצא, כי אנשים, שנטלו תרופות מסוג אגוניסטים ל- β2 , היו בסיכון מופחת למחלת הפרקינסון. (rate ratio, 0.66; 95% confidence interval, 0.58 to 0.76) .

לעומת זאת, אנטגוניסטים ל- β2 מגבירים סיכון לפרקינסון.

החוקרים מקווים להמשיך למחקרים קליניים לבדוק סוגיה זו.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007