הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לונדבק: כבר לא חיה על כדורים נגד דיכאון
12.09.17


מניית לונדבק צנחה אתמול (ב') בבורסה של קופנהגן ב־13%. לא במקרה המשקיעים התאכזבו מעזיבתו של קור שולץ, מנכ"ל החברה ממרץ 2015, לטובת טבע(7,040.010.78%הוסף לתיק האישי). שולץ הגיע ללונדבק לאחר תקופה מאתגרת. בתקופת כהונתו של שולץ זינקה מניית לונדבק פי שלושה, מרמה של 130 כתר דני, לרמה של כ־400 כתר דני, טרם הירידות אתמול.

 

בשנים לפני הגעתו לחברה רשמה המניה ירידות שערים לאחר שהמשקיעים חששו כי החברה תתקשה להתחרות עם איומים על מוצרי הדגל שלה דאז - ציפרלקס ולקספרו - תרופות נוגדות דיכאון. האיומים על השקת גרסאות גנריות לתרופות אלו החלו כבר ב־2009, אך התרופות המשיכו למכור היטב. שיאן של תרופות אלו היה ב־2011. אז הגיעו מכירות הציפרלקס לרמה של 6 מיליארד קרונות דניות (כמיליארד דולר בשערי ההמרה דאז) ובנוסף מכירות לקספרו הגיעו ל־2.44 מיליארד קרונות דניות (כ־430 מיליון דולר). ב־2011 נכנסו גרסאות גנריות לציפרלקס ולקספרו וגרמו לצניחה חדה ברווח. משבר שעברה לונדבק עם התרופות נוגדות הדיכאון גרם לדיכאון לא פשוט למניה. תרופות אלו היו אחראיות לכ־75% מהכנסותיה של לונדבק.

 

לכתבה בכלכליסט >>

 
 
מאת אלי שמעוני
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007