הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נטילת נוגדי דיכאון במהלך ההיריון מגבירה את הסיכון להופעת הפרעות פסיכיאטריות אצל העובר
12.09.17

 

נוגדי דיכאון במהלך ההיריון מגבירה את הסיכון להופעת הפרעות פסיכיאטריות בקרב היילוד – אך עדיין לא ברור האם הקשר הנצפה הינו סיבתי – כך מפרסם ה- BMJ.

 

במסגרת המחקר שנערך בדנמרק, נבדקו 900,000 ילדים שנולדו ל- 550,000 אימהות, בין השנים 1998-2012. שיעור ההיארעות המצטבר לאורך 15 שנים בקרב היילודים היה כדלהלן:


• 8% מהילודים לאימהות שלא נטלו נוגדי דיכאון במהלך ההיריון
• 12% מהילודים לאימהות שכן נטלו נוגדי דיכאון לפני, אך לא במהלך ההיריון
• 14% מהילודים לאימהות שנטלו נוגדי דיכאון הן לפני והן במהלך ההיריון
• 15% מהילודים לאימהות שהחלו ליטול נוגדי דיכאון במהלך ההיריון
הסיכון היה גבוה יותר בקרב ילדים לאימהות המשיכו ליטול את התרופות במהלך ההיריון בהשוואה לילדים לאימהות אשר הפסיקו את הטיפול טרם ההיריון (יחס סיכויים, 1.27).

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007