הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התועלת שבביצוע בדיקות א.ק.ג סדרתיות בקרב חולים עם aortic stenosis חמורה ללא סימפטומים
12.09.17

 

מטופלים עם aortic stenosis חמורה ללא סימפטומים שלא נבדקים באופן סדיר, עומדים בפני סיכון מוגבר לתמותה או אי ספיקת לב, אלו מסקנותיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Cardiology.


במסגרת המחקר נבדקו רשומותיהם של 3000 מבוגרים עם aortic stenosis חמורה ללא סימפטומים ותפקוד שמור של החדר השמאלי של הלב. שני שליש נענו להנחיות הממליצות על בדיקות סדרתיות (כולל בדיקה גופנית וא.ק.ג) מדי 6-12 חודשים. לאורך חציון מעקב של 4.5 שנים, נמצא כי המטופלים שלא עקבו אחר ההנחיות הציגו שיעורים גבוהים יותר של תמותה או אשפוזים בבתי החולים עקב אי ספיקת לב. מטופלים שלא נענו להנחיות אף הדגימו שיעורים נמוכים יותר של ניתוחים לצורך החלפת המסתם האורטלי (19% מול 54%).

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007