הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם יש קשר בין השמנה ומחסור בהורמונים המעוררים את תחושת השובע?
3.09.17

 

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Scientific Reports מצא כי אנשים עם עודף משקל מפרישים רמות נמוכות יותר של הורמונים המאותתים על תחושת שובע.

 

במסגרת המחקר נבדקו דגימות רקמה שניטלו ממערכת העיכול של 27 נבדקים הסובלים מהשמנה חולנית, הן לפני והן 3 חודשים אחרי שעברו (laparoscopic sleeve gastrectomy (LSG.

 

לצורך השוואה, נאספו דגימות דומות מ- 24 מבוגרים רזים.

 

הניתוח הראה כי הרקמה שנלקחה מהנבדקים השמנים לפני ניתוח השרוול הדגימה שיעור נמוך יותר של enteroendocrine cells בהשוואה לדגימה שנלקחה מהנבדקים בקבוצת הביקורת.

 

אלו הם התאים המשחררים למחזור הדם את ההורמונים המאותתים על תחושה של שובע לאחר הארוחות, הסבירו החוקרים. ירידה בספירת התאים מובילה לירידה בהפרשת הורמוני השובע ולכן עשויה להגביר את צריכת המזון.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007