הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

היסטוריה של הנקה והסיכון ל- endometriosis
3.09.17

 

ככול שההנקה ממושכת יותר כך פוחת הסיכון ל- endometriosis של האם, כך מסכם מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

במסגרת המחקר נבדקו כ- 72,000 נשים מה- Nurses' Health Study II שדיווחו על היריון אחד לפחות. לאורך 20 שנות מעקב, 5% אובחנו עם endometriosis.

 

עבור כל שלושה חודשים נוספים של הנקה (עד 45 חודשים), פחת הסיכון ל- endometriosis ב- 3%. נשים שהניקו באופן בלעדי למשך 18 חודשים ומעלה הציגו סיכון נמוך ב- 27% בהשוואה לנשים שלא הניקו באופן בלעדי (199 מול 413 מקרים פר 100,000 שנות אדם).

 

החוקרים ציינו כי הנקה מעלה את רמות ה- oxytocinוה- prolactin ומורידה את רמות ה- gonadotropins במחזור הדם וסיכמו: "בהינתן אופיה הכרוני והבלתי ניתן לריפוי של ה- endometriosis, יש להמשיך ולחקור כיצד הנקה עשויה להוות גורם התנהגותי המשנה את הסיכון לתחלואה בנשים הרות."

 

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007