הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם הילולות צפייה משפיעות על איכות השינה?
22.08.17

 

מטרת המחקר הייתה לבדוק את השכיחות של הילולות צפייה ואת השפעותיהן על איכות השינה והעוררות. 423 מבוגרים (גילאים 18-25) מילאו סקר מקוון שעסק בהרגלי הצפייה, הילולות צפייה, איכות השינה, עייפות, נדודי שינה, ועוררות לפני השינה. 80.6% מהנשאלים דיווחו על עצמם כנוהגים לקיים הילולות צפייה. מהללו, 20.2% דיווחו על הילולות צפייה לפחות מספר פעמים בשבוע במהלך החודש האחרון. מבין הנבדקים שדיווחו על איכות שינה ירודה, 32% הציגו פגיעה באיכות השינה הקשורה להילולות צפייה. תדירות גבוהה יותר של הילולות צפייה נמצאה קשורה לפגיעה באיכות השינה, עייפות וסימפטומים של נדודי שינה, בעוד שצפייה רגילה בטלוויזיה לא נמצאה קשורה עם הנ"ל.

 

החוקרים סיכמו: "שינוי בהרגלי הצפייה בטלוויזיה והעלייה בשכיחות הילולות צפייה פוגעות באיכות השינה, כאשר העוררות הקוגניטיבית העומדת בבסיס התופעה הינה ההסבר הסביר ביותר לפגיעה. שינוי הרגלי הצפייה והגבלת העוררות טרם שעת השינה עשויות להועיל לפתרון בעיות שינה בקרב הנוהגים לקיים הילולות צפייה."

 

 

 

לידיעה >>

 

 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007