הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התרופה להורדת רמות הכולסטרול – Evolocumab אינה פוגעת בקוגניציה
20.08.17

 

לא נמצא קשר בין טיפול ב- proprotein convertase subtilisin-kexin type 9 (PCSK9) inhibitor – evolocumab ופגיעה בקוגניציה, כך מצא מחקר שמומן על ידי התעשייה ופורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

במחקר השתתפו כ- 1200 מבוגרים עם טרשת עורקים אך ללא דמנציה או פגיעה קוגניטיבית. החולים חולקו באופן אקראי לקבלת טיפול ב- evolocumab מלעורי או פלסבו. כל החולים קיבלו סטטינים ועברו בדיקות קוגניטיביות בתחילת המחקר ולאורכו.

 

לאחר מעקב של 19 חודשים, לא נמצא הבדל בין הקבוצות בציוני המבחנים הקוגניטיביים. כמו כן לא נמצא כל הבדל מובהק בציונים כאשר אלו נותחו בהתאם לרמות ה- LDL הנמוכות ביותר שהושגו.

 

החוקרים הזהירו כי מרבית החולים נוטלים תרופות להורדת רמות הכולסטרול במשך עשורים וכי המחקר הנוכחי היה קצר הרבה יותר.

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007