הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם בדיקה בודדת של ספירומטריה מסוגלת לאבחן בדייקנות COPD?
20.08.17

 

חולים עם סימפטומים נשימתיים טיפוסיים והיסטוריה של חשיפה לרעלנים נשאפים, מאובחנים לרוב כחולים ב- chronic
(pulmonary obstructive disease (COPD באמצעות בדיקת ספירומטריה בודדת (היחס: post-bronchodilator
[forced expiratory volume in 1 second [FEV1 ל- forced vital capacity [FVC] ratio אשר קטן מ-0.70). לאחר שהנבדק אובחן כחולה ב- COPD, האבחנה לרוב אינה נבדקת מחדש. במסגרת המחקר הנוכחי, בדקו החוקרים בדיקות ספירומטריה סדרתיות של מעל ל- 7000 נבדקים עםCOPD קלה עד בינונית על מנת להעריך שינויים בחסימת זרימת האוויר לאורך הזמן.

 

לאורך 5 שנים, 13% ו- 27% מהנבדקים משני קוהורטים כבר לא עמדו בקריטריונים לחסימה קבועה ולכן לא הוגדרו למעשה כחולים ב- COPD, ו- 20% ו- 6% מהחולים הציגו בדיקות שתוצאותיהן השתנו משנה לשנה מנורמאלי ל- COPD (חוסר יציבות באבחנה). חולים שהפסיקו לעשן הציגו את הסיכוי הגבוה ביותר לביטול האבחנה, והללו עם חסימה קלה בתחילת המחקר את חוסר היציבות הגבוה ביותר באבחנה.

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007