הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אלקטרותרפיה ואקופונקטורה עשויים לסייע להפחית את השימוש באופיאטים לאחר ניתוחים להחלפת מפרק הברך
20.08.17

 

Meta-Analysis: אלקטרותרפיה ואקופונקטורה עשויים לסייע להפחית את השימוש באופיאטים לאחר ניתוחים להחלפת מפרק הברך:

 

אלקטרותרפיה ואקופונקטורה עשויים לסייע להפחתת השימוש באופיאטים להקלת הכאבים לאחר ניתוח להחלפה מלאה של מפרק הברך, אלו מסקנותיה של meta-analysis שפורסמה ב- JAMA Surgery.

 

הניתוח כלל מידע מ- 39 מחקרים שהשוו טיפולים לא תרופתיים להפחתת כאבים לאחר ניתוח להחלפת מפרק הברך עם טיפולים תרופתיים שגרתיים – לבד או בשילוב עם טיפול לא תרופתי.


כ- 2400 מבוגרים וחמישה טיפולים לא תרופתיים נכללו בניתוח הסופי - תנועה פאסיבית המשכית, פעילות גופנית לפני הניתוח, טיפול בקור, אקופונקטורה ואלקטרותרפיה.

 

נמצאו ראיות באיכות בינונית כי אלקטרותרפיה בתוך 48 שעות מהניתוח מפחיתה את צריכת האופיאטים (הפחתה ממוצעת, 3.5 מ"ג/ק"ג/48 שעות, שווה ערך מורפין), וכי אקופונקטורה עיכבה את תחילת השימוש באופיאטים (46 דקות עיכוב ממוצע). היתרונות הללו נחשבו מובהקים מבחינה קלינית.

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
20/08/17, 16:20
עפר
זה עדין לא ראייה לכך שאקופונקטורה.....
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007