הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוקרים שופכים אור חדש על מוטציה גנטית הגורמת לחוסר תאי זרע בקרב גברים
1.08.17

  

חוקרים מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ומהיחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים האוניברסיטאי סורוקה, גילו מוטציה גנטית חדשה הגורמת לחוסר ייצור תאי זרע בקרב גברים שמשמעה היעדר פוריות.


כ-5% מהגברים סובלים מחוסר פוריות וכ-1% מהם יסבול מחוסר ייצור תאי זרע בזירמה, אם כי הסיבות לכך עדיין בגדר תעלומה. המחקר החדש המשותף, אשר בוצע על ידי מספר חוקרים שבראשותם פרופ' רותי פרברי ופרופ' מחמוד חליחל מהמחלקה למיקרוביולוגיה, אימונולוגיה וגנטיקה על שם שרגא סגל ז"ל והמרכז לחקר פוריות וחנוך ברביה, הוביל לזיהוי מוטציה הגורמת להעדר יצור זרעים בעלי יכולת הפרייה בגן שתפקידו בשימור שלמות הדנא בזרע. צוות הרופאים שהשתתף במחקר הובל על ידי פרופ' איתן לוננפלד, ראש החטיבה לגינקולוגיה ומיילדות והמרכז לחקר פוריות וחנוך ברביה. המחקר התפרסם בעיתון הגנטי המוביל Journal of Medical Genetics . המחברת הראשונה של המאמר היא מראם ערפאת, מקבוצתה של פרופ' רותי פרברי.

 

 

לכתבה >>

 

מאת אוניברסיטת בן גוריון
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007