הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת סוכרים ממזונות ומשקאות מתוקים, הפרעות מנטאליות ודיכאון: מחקר פרוספקטיבי
1.08.17

 

צריכה של מזונות ומשקאות מתוקים וסוכרים מוספים נמצאה קשורה עם סימפטומים דיכאוניים באוכלוסיות שונות. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לבדוק האם קיים קשר בין צריכה של מזונות ומשקאות ממותקים, הפרעות מנטאליות נפוצות ודיכאון, כמו גם לבדוק את הסיבתיות ההפוכה – ההשפעה של מצב הרוח על הצריכה של המזונות הללו.

 

הדיאטה ומצב הרוח הוערכו באמצעות שאלונים. נמצא כי גברים שנמצאו באחוזונים הגבוהים של צריכת הסוכרים הציגו סיכוי גבוה ב- 23% ללקות בהפרעות מנטאליות נפוצות לאחר 5 שנים, ללא קשר להתנהגות חברתית, מצב סוציו-דמוגרפי וגורמים שונים הקשורים לדיאטה, השמנה ומחלות רקע. הסיכוי להישנות דיכאון גדל באחוזונים העליונים בקרב שני המינים, אך לא היה מובהק סטטיסטית כאשר גורמים הקשורים לדיאטה נלקחו בחשבון במסגרת המודל.

 

לא נמצא כי הפרעות מנטאליות נפוצות ודיכאון הגבירו את צריכת הסוכרים.

 

ממצאי המחקר מעידים כי צריכת סוכרים משפיעה על הבריאות הפסיכולוגית, סיכמו החוקרים.

 

  

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007