הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההשפעה של טראומות חוזרות על מוחם של שחקני פוטבול נחשפת בתורמי מוח
1.08.17

 

מחקר שכלל 200 מוחות שנתרמו למדע על ידי שחקני פוטבול אמריקאים מצא עלייה בשכיחות של chronic traumatic
(encephalopathy (CTE ככול שעלתה רמת המשחק.

 

רמת החשיפה של שחקני הפוטבול שנפטרו נעה ממשחק בגיל בית הספר (שני מוחות ללא CTE) למשחק בליגה הלאומית (111 מוחות, 99% עם CTE).

 

כל מקרי ה- CTE הדגימו סימפטומים של שינויים במצב הרוח, ההתנהגות או הקוגניציה, זאת על סמך ראיונות עם בני משפחתם של הנפטרים, בעוד שסימפטומים מוטוריים היו נפוצים בעיקר במקרים חמורים. כמו כן נמצאה במקרים חמורים הצטברות של חלבונים נוירו-דגנרטיביים, כגון amyloid-beta.

 

החוקרים הזהירו כי אין להעריך את שיעור ההמצאות של CTE על בסיס מדגם הנוחות שלהם וציינו כי מטרת המחקר הייתה לאפיין את הביטוי הנוירולוגי והקליני של CTE.

 

  

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007