הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תאי גזע שמופיעים במערכה הראשונה
30.07.17

 

לעיתים, נסיגת מחלה ממארת היא מצב זמני בלבד: הסרטן חוזר תוך מספר חודשים או שנים, ומגלה עמידוּת לתרופות שהיו בשימוש בסיבוב הראשון. האם דבר זה קורה מפני שמספר תאים ממאירים "לומדים" כיצד לחמוק מהשפעת הטיפול הכימותרפי ומתחילים לשכפל את עצמם, או שמא מדובר במנגנון חבוי אשר אורב בגוף למן ההתחלה? ד"ר לירן שלוּש, רופא בהכשרתו (MD-PhD) עם התמחות בהמטולוגיה, שהצטרף לפני שנתיים למכון ויצמן למדע, חשף את נוכחותם של תאי גזע בעלי עמידוּת לתרופות כבר בדגימות שנאספו באבחון ראשוני של לוקמיה. המחקר, שתוצאותיו פורסמו באחרונה בכתב-העת המדעי Nature, מגלה כי קיימות שתי קבוצות נפרדות של חולים, הנושאים שתי אוכלוסיות שונות של תאים עמידים, שבסופו של דבר עלולים להוביל להישנות המחלה.לידיעה באתר מכון ויצמן למדע >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007