הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לא נמצא קשר סיבתי בין טיפול ב- Methylphenidate ונטיות אובדניות
30.07.17

 

כל קשר בין הטיפול בתרופה ל- ADHD, methylphenidate ונטיות אובדניות אינו סיבתי, אלו מסקנותיו של מחקר תצפית שפורסם ב- JAMA Psychiatry.

 

לאחר סקירת מסד נתונים מהונג קונג זיהו החוקרים כ- 25,000 מטופלים בגילאים 6-25 שטופלו ב- methylphenidate בין השנים 2001-2015. כ- 150 ניסיונות התאבדות תועדו במהלך אותה תקופה.

 

בקרב קבוצה זו, הסיכון לניסיון התאבדות היה גבוה פי 7 במהלך 90 הימים שלפני תחילת הטיפול ב- methylphenidate, ופי 4 במהלך 90 ימי הטיפול, בהשוואה לתקופות בהן הנבדקים לא טופלו. לא נצפה כל סיכון מוגבר לניסיונות התאבדות לאורך הטיפול, מעבר ל- 90 הימים הראשונים.

 

החוקרים הציעו כי הסיכון המוגבר שנצפה אינו קשור לטיפול ב- methylphenidate, אלא עשוי לשקף שינויי התנהגות ושינויים במצב המנטאלי, או נובע מהידרדרות שהובילה לקבלת טיפול רפואי, אשר שלעצמו עשוי היה להביא למתן מרשמים ל- methylphenidate.

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007