הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

יש לבדוק Orthostatic Hypotension בתוך דקה מהמעבר למצב עמידה
30.07.17

 

ההערכה היעילה ביותר של (orthostatic hypotension (OH תבוצע בתוך דקה מהמעבר למצב עמידה, ולא בתוך 3 דקות כפי שממליצים הקווים המנחים הקיימים כיום. אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

מעל ל- 11,000 מבוגרים בגיל העמידה – 10% מתוכם עם היסטוריה של סחרחורות – נבדקו להמצאות OH בתחילת המחקר. במהלך הבדיקה התבקש הנבדק לשכב למשך 20 דקות ולאחר מכן להיעמד ולעבור 5 בדיקות ללחץ הדם בתוך 2 דקות. אחר הנבדקים נערך מעקב לאורך 23 שנים ותועדו אירועים כגון נפילות, שברים, סינקופה ותאונות דרכים.

 

רק OH שאובחן במהלך בדיקת לחץ הדם הראשונה – 28 שניות לאחר המעבר למצב עמידה – נמצא קשור עם היסטוריה של סחרחורות. יתר על כן, OH במדידה הראשונה נמצא קשור עם סיכון לנפילות, שברים, סינקופה ומוות, ו- OH במדידה השנייה – 53 שניות מהמעבר למצב עמידה – נמצא קשור עם סיכון מוגבר לכל הנ"ל ובנוסף לתאונות דרכים. לא נמצא קשר עקבי בין מדידות מאוחרות יותר ובין תופעות לא רצויות.

 

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007