הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההשלכות הציבוריות והכלכליות של ההססנות להתחסן נגד חצבת בארה"ב
27.07.17

 

אפילו ירידה קלה בשיעור המתחסנים נגד חצבת עשויה להוביל לעלייה של פי שלוש בשיעור מקרי התחלואה, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Pediatrics.

 

החוקרים התבססו על מידע מה- CDC על מנת להעריך את הכיסוי החיסוני נגד חצבת, חזרת ואדמת בארה"ב בקרב ילדים בגילאים 2-11 שנים ואת שיעור מקרי התחלואה בחצבת והעלויות העשויות להיות כרוכות בירידה בכיסוי החיסוני עקב סיבות לא רפואיות.

 

בתחילת המחקר נצפה שיעור חיסון של 93% ושיעור הימנעות מחיסון (מסיבות לא רפואיות) של 2%, וכפועל יוצא – 48 מקרי חצבת מדי שנה בקרב קבוצת גיל זו בארה"ב. אף על פי כן, באם הכיסוי החיסוני יקטן ב- 5%, שיעור מקרי החצבת יגדל ל- 150, גידול שעלותו לסקטור הציבורי בארה"ב מוערכת ב- 2.1 מיליון דולר.

 

אי הכללת סיבות לא רפואיות להימנעות מחיסון, תפחית את שיעור מקרי התחלואה השנתי ל- 38, ציינו החוקרים. זו לטענתם, דרך יעילה להפחתת שיעור התחלואה השנתי בחזרת והעלויות הכרוכות בה.

 

  

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007