הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תאים מהונדסים נגד סרטן המוח
20.07.17

 

גליובלסטומה רב צורנית (או GBM) היא סרטן המוח האגרסיבי ביותר. במהלך 25 השנים האחרונות כמעט לא נרשמה שום התקדמות בטיפול ב-GBM, ותוחלת החיים החציונית של החולים היא פחות משנתיים. רק אחוזים בודדים מהחולים שורדים יותר מחמש שנים לאחר האבחנה. ניסוי קליני ראשוני שביצעו חוקרים מאוניברסיטת פנסילבניה ובית החולים הכללי של מסצ'וסטס שבארה"ב מפיח תקווה חדשה לטיפול במחלה, באמצעות שימוש בטכניקה שפיתח פרופ' זליג אשחר ממכון ויצמן למדע, חתן פרס ישראל במדעי החיים.

 

בשנות השמונים פיתח אשחר טכנולוגיה הקרויה CAR-T, שהיא הנדסה גנטית של תאים של מערכת החיסון הקרויים תאי T. תאים אלו, הקיימים בגופנו כל הזמן, מסוגלים להשמיד תאי סרטן לאחר שהם מאתרים אותם, אולם הקושי הוא האיתור. בטכנולוגיית CAR-T נוטלים מחולה הסרטן דגימה של תאי T מהדם, ומהנדסים אותם גנטית כך שיבטאו קולטן מיוחד, ספציפי נגד תאי הסרטן. את התאים המהונדסים מגדלים במעבדה, ואז מזריקים בכמות גדולה לחולה, כדי שיתקפו את התאים הסרטניים.

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר יוחאי וולף

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007