הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תרופה ניסיונית תוכל למנוע אובדן שמיעה?
20.07.17

 

תרופה ניסיונית עשויה למנוע אובדן שמיעה זמני הנובע מחשיפה לרעש, כך מציע מחקר phase II שפורסם ב- Lancet.

מעל ל- 80 נבדקים חולקו בצורה אקראית לקבלת פלסבו פומי או ebselen – תרכובת seleno אורגנית המחקה את פעילותו של GPx1, אנזים נפוץ בתאי השערה האודיטוריים – פעמיים ביום למשך 4 ימים. לאחר יומיים של טיפול, עברו הנבדקים אתגר רעש, חשיפה ל- 4 שעות של מוזיקה באוזניות ברמה המיועדת לגרום לפגיעה זמנית בשמיעה.

 

15 דקות לאחר אתגר המוזיקה, השינוי בסף הממוצע - 4 kHz – היה גבוה יותר בקבוצת הביקורת – נתון המעיד על פגיעה משמעותית יותר בשמיעה – בהשוואה לקבוצת המחקר שטופלה ב- 400 מ"ג של ebselen (4.07 מול 1.32 דציבלים). שינוי מובהק בספים (10 דציבלים ומעלה) אירע בקרב 60% מהמטופלים בפלסבו בהשוואה ל- 20-30% מהמטופלים ב- 200 ו- 600 מ"ג של ebselen.

 

החוקרים ציינו כי היעדר קשר של מנה-תגובה עשוי לשקף שינוי בספים הקטן מהצפוי.

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007