הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הקשר בין חסימת צינור הזרע וסרטן הערמונית
20.07.17

 

meta-analysis חדשה שפורסמה ב- JAMA Internal Medicine משככת את החששות בנוגע לקשר אפשרי בין חסימת צינור הזרע (vasectomy) וסרטן הערמונית. הניתוח הורכב ממעל ל- 50 מחקרי קוהורט, מקרה-ביקורת, או מחקרי חתך שכללו 15 מיליון גברים. משך המעקב במחקרי הקוהורט נע בין 2-24 שנים.

 

קשר קטן ומובהק סטטיסטית נצפה בין vasectomy וכל סוג של סרטן הערמונית, אך כאשר נלקחה בחשבון איכות המחקרים, הקשר כמעט והתבטל. לדוגמא, ניתוח של מחקרי קוהורט עם סיכון נמוך להטיות הדגים עלייה של 5% בסיכון לאחר vasectomy. לא נמצא כל קשר בין vasectomy והיארעות של סרטן ערמונית מתקדם או קטלני.

 

החוקרים חישבו כי vasectomy קשורה עם לכל היותר, עלייה מובהקת של 0.6% בסיכון המוחלט לסרטן הערמונית. וסיכמו כי כל קשר "ככול הנראה אינו סיבתי ואינו צריך לשלול ביצוע vasectomy כאמצעי מניעה לטווח הארוך."

 

 

 

לידיעה >>ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007