הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפרעות השינה ממשיכות לרדוף את טבע: הנציבות האירופית טוענת להפרת חוקי ההגבלים
18.07.17

עוד צרה לטבע (11,430 +0.35%) . הנציבות האירופית הודיעה לחברת התרופות הישראלית כי בחינה ראשונית של ההסכם שנחתם בעבר בינה לבין חברת ספלון יוצר הפרה של חוקי ההגבלים העסקיים, בכך שחתמו על הסכם מסוג Pay for Delay ("שלם כדי לעכב").

 

מדובר בהסכם שנחתם לפני יותר מעשור, ב-2005, שנים לפני שטבע רכשה את ספלון, ב-2011, תמורת כ-7 מיליארד דולר. ההסכם כלל התחייבות של טבע שלא לשווק גרסה גנרית מוזלת לתרופה של ספלון בשם מונדפיניל (פרוביג'יל), שמיועדת לטיפול בהפרעות שינה כמו נרקולפסיה. הבחינה של הנציבות האירופית, שנמשכת כבר שנים אחדות, נעשתה במקביל להליך שנקטה נגד טבע רשות ההגבלים העסקיים בארה"ב באותו עניין. בארה"ב ההליך הסתיים בקנס עצום של 1.2 מיליארד דולר.

 

 

לכתבה בדה מרקר >>

 
 
מאת אורי תומר
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007