הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

יתר לחץ דם במהלך ההיריון מגביר את הסיכון להופעת יתר לחץ דם עשורים לאחר מכן
18.07.17

 

יתר לחץ דם במהלך ההיריון מגביר את הסיכון להיארעות יתר לחץ דם גם לאחר ההיריון, כך מצאו שני מחקרים חדשים שפורסמו ב- BMJ.

 

המחקר הראשון כלל 480,000 נשים מדנמרק לאחר היריון ראשון. כ- 5% סבלו מתסמונות הכוללות היארעות יתר לחץ דם במהלך ההיריון (לדוגמא: רעלת היריון, HELLP syndrome). שיעור ההיארעות הכולל למשך 10 שנים של יתר לחץ דם לאחר היריון בקרב הנשים הללו בשנות ה- 20, ה- 30 וה- 40 לחייהן היה 14%, 20%, ו- 32%, בהתאמה – בהשוואה ל- 4%, 6%, ו- 11% בקרב נשים עם לחץ דם נורמאלי במהלך ההיריון. ניתוח נפרד מצא כי הסיכון ליתר לחץ דם היה הגבוה ביותר בשנה הראשונה שלאחר ההיריון אך נותר בעינו למשך 20 שנים לאחר ההיריון.

 

בנוסף, נמצא במסגרת ה- Nurses' Health Study II כי עודף משקל או השמנה היו הגורמים היחידים הקשורים לסגנון חיים אשר ניבאו סיכון מוגבר ליתר לחץ דם כרוני בעשורים שלאחר הופעה של יתר לחץ דם הריוני או רעת היריון.

 

 

לידיעה 1 >>


לידיעה 2 >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007