הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שיפור הקוגניציה האנושית עם פלבנואידים מקקאו - או בקיצור, שוקולד טוב למוח
16.07.17

 

חוקרים מאיטליה סקרו את הספרות לבדיקת השפעת צריכת קקאו על הקוגניציה, ומצאו, כי צריכה יומית של קקאו משפרת תפקוד קוגניטיבי.

 

פולי הקקאו עשירים ב- flavanols , מרכיבים, שלהם השפעה המגינה על מערכת העצבים.

 

נחקרים הראו שיפור בתפקוד זיכרון העבודה ובעיבוד מידע ויזואלי לאחר צריכת קקאו.

 

נמצא, כי לנשים, שעברו לילה ללא שינה, צריכת קקאו בבוקר מונעת את הפגיעה הקוגניטיבית, שגורם חסך שינה. מדובר בבשורה טובה לאנשים, העובדים משמרות, או סובלים מחסך שינה מתמשך.

 

צריכת קקאו לאורך זמן (5 ימים עד 3 חודשים) באופן יומיומי בקשישים הביאה לשיפור תפקוד קוגניטיבי. קשב, מהירות עיבוד, זיכרון עבודה ושטף דיבור הם הדברים, שהשתפרו במיוחד.

 

הדבר היה ניכר בעיקר בקשישים בעלי התחלת ירידה בזיכרון או בעלי הפרעה קוגניטיבית קלה.

ה- flavanols בקקאו הם בעלי השפעה מיטיבה על המצב הקרדיווסקולארי, ועשויים להגביר נפח דם במוח בגירוס המשונן בהיפוקמפוס, שהוא האיזור העיקרי, שנפגע בהזדקנות.

 

יש לזכור, שאכילת קקאו בצורת שוקולד כרוכה בערך קלורי גבוה, בשל תוספת חלב וסוכר. כמו כן, בצמח הקקאו יש מרכיבים כמו קפאין ו- theobromine .

ההמלצה היא לצרוך שוקולד עתיר קקאו.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007