הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ויטמין D יעיל למניעת כוויות שמש?
13.07.17

 

חוקרים מצאו כי מינונים גבוהים של ויטמין D מסייעים לטיפול בכוויות מהשמש. נמצא כי נבדקים שנטלו מינונים גבוהים של ויטמין D בתוך שעה מהחשיפה לשמש נהנו מהפחתה בהופעה של שלפוחיות, כאב ודלקת.

 

במחקר השתתפו 20 נבדקים אשר שטח קטן בזרועם הפנימית נחשף למנורת UV ליצירת "כוויית שמש". לאחר מכן חולקו הנבדקים באופן אקראי לאחת מתוך ארבע קבוצות. האחת קיבלה גלולת פלסבו, כאשר האחרות קיבלו ויטמין D במינון בודד של 50,000, 100,000, או 200,000 IU.

 

לאחר החשיפה למנורה נאספו ביופסיות מעורם של הנבדקים בארבע נקודות זמן: 24 שעות, 48 שעות, 72 שעות ושבוע.

בהשוואה לנבדקים שנטלו פלסבו, הנבדקים שקיבלו ויטמין D חוו ירידה בתגובות הדלקתיות של העור. יתר על כן, החוקרים מצאו כי המינונים הגבוהים ביותר של ויטמין ה- D לא רק שהביאו להפחתה באדמומיות העור, אלא גם הפעילו גנים הקשורים לריפוי העור, כולל האנזים האנטי דלקתי - arginase-1.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007