הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הפרעות שינה עשויות לחזות הופעה של אלצהיימר
9.07.17

 

מחקר חדש מצא קשר בין הפרעות שינה וסמנים ביולוגיים למחלת האלצהיימר.

 

במסגרת המחקר נבדקו 101 אנשים שנמצאו בסיכון לפתח אלצהיימר לאור היסטוריה משפחתית או המצאות של הגן apolipoprotein E.


הנבדקים היו בגיל 63 בממוצע והציגו כישורים קוגניטיביים נורמאליים. הם נתבקשו לענות על סקר בנוגע לאיכות השינה שלהם, כמו גם לספק דגימות של נוזל השדרה.


החוקרים מצאו כי אנשים שדיווחו על עייפות במהלך שעות היום, דיווחו על איכות שינה ירודה או חוו הפרעות שינה שונות הציגו יותר סמנים ביולוגיים לאלצהיימר כולל סימנים להצטברות amyloid והחלבון tau בנוזל השדרה שלהם, בהשוואה לאנשים שלא דיווחו על הפרעות שינה.


הממצאים נותרו בעינם גם לאחר תקנון למשתנים מתערבים אפשריים, כולל שימוש בתרופות שינה, רמת השכלה, דיכאון ו- BMI.

 

החוקרים ציינו כי הקשר לא נצפה על רקע כל הפרעות השינה, לדוגמא – לא נמצא כל קשר בין אותם סמנים ביולוגיים והפרעות שינה על רקעobstructive sleep apnea.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007