הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המיקרוביוטה של המעי משפיעה על תגובת הגוף לדיאטה עתירת שומן
9.07.17

 

מחקר חדש ניסה להסביר מדוע דיאטה עתירת שומן משפיעה על אנשים שונים באופן שונה. 

 

צוות החוקרים מצא כי ניתן לחזות איזה עכבר יעלה יותר במשקלו ויפתח סבילות לגלוקוז לאחר מעבר לדיאטה עתירת שומן באמצעות ניתוח המיקרוביוטה המצויה במעיו טרם המעבר לדיאטה החדשה.

 

50 עכברים דומים מבחינה גנטית קיבלו דיאטה עתירת שומן, החוקרים עקבו אחר הופעת שינויים בבריאותם ובהתנהגותם.
טרם המעבר לדיאטה השומנית השתמשו החוקרים ב- magnetic resonance spectroscopy על מנת לבדוק דגימות שתן מהחיות לאיתור מטאבוליטים המופקים מחיידקי המעי שלהם. כך נמצאה חתימה מיקרוביאלית ייחודית לכל עכבר.
נמצא כי עכברים מסוימים עלו במשקל יותר מאחרים וחלק הפכו סבילים יותר לגלוקוז. כמו כן נצפו שינויים בהתנהגותם, כגון שינויים ברמת החרדה והפעילות.

 

בדיקת החתימות החיידקיות הראתה כי חלקן ניבאו חלק מהשינויים הללו. החוקרים מצאו כי מטאבוליט אחד במיוחד - trimethylamine-N-oxide היווה גורם מנבא מדויק לחוסר סבילות לגלוקוז.

 

 

לידיעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007