הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההיסטוריה הקרובה של נגיף הזיקה
27.06.17

 

הזיהום הראשון בנגיף הזיקה באמריקות אושר לראשונה בחודש מאי 2015 בצפון ברזיל. בברזיל נמצא המספר הגבוה ביותר של מקרי הזיקה ברחבי העולם (מעל ל- 200,000 מקרים עד ה- 24.12.16) ומרבית המקרים היו קשורים עם microcephaly ומומים מולדים אחרים (2,366 מקרים מאושרים עד ה- 31.12.16). מאז הזיהוי הראשון של הנגיף בברזיל, מעל ל- 45 מדינות באמריקות דיווחו על זיהום מקומי בזיקה, כאשר 24 מהללו דיווחו על תחלואה חמורה הקשורה לנגיף. אף על פי כן, המקור וההיסטוריה האפידמית של הנגיף בברזיל ובאמריקות נותר לא מובן ברובו, למרות ערכו הרב של המידע הנ"ל להבנת המגמות בהיארעות microcephaly.

 

נושא זה נבחן במסגרת המחקר הנוכחי. 54 גנומים חלקיים או שלמים של הנגיף, מרביתם מברזיל, נבדקו. כאשר רצף אחד ייצג את הזיהום המוקדם ביותר שדווח בברזיל. ניתוח של המידע הגנומי, יחד עם מידע אקולוגי ואפידמיולוגי הביא להשערה כי הנגיף היה קיים בצפון ברזיל כבר בפברואר 2014 וככול הנראה התפשט מנקודה זו. תפקידה של צפון ברזיל בהתבססות הזיהום באמריקות נתמך גם על ידי ניתוח גיאוגרפי של פוטנציאל ההדבקה של הנגיף ועל ידי הערכות של שיעורי השכפול שלו.

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007