הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם יש תחליף לניסויים בבעלי חיים?
22.06.17

 

ניסויים בבעלי חיים הם הצד הפחות פוטוגני של המדע. אנחנו שמחים לשמוע על תרופה חדשה למחלה קשה או על חיסון פורץ דרך, אבל פחות נעים לחשוב על העכבר החמוד שקיפח את חייו לטובת פיתוחם. ואכן ניסויים כאלה נתקלים לא פעם בהתנגדות מצד ארגוני זכויות בעלי החיים. הבעיה היא שעל אף שאפשר לגלות ולחקור במעבדה מנגנונים תאיים גם ללא בעלי-חיים, קשה לדעת איך יפעלו אותם מנגנונים במציאות המורכבת הרבה יותר הקיימת בתוך הגוף החי. ניסויים בבעלי חיים הם במקרים רבים הדרך היחידה לחזות בתהליכים המתרחשים בגוף.

 

לפי דו"ח של האיחוד האירופי, מיליוני חיות מעבדה משמשות למחקר בכל שנה, ובכלל זה דגים, ארנבים ובעיקר עכברים וחולדות. החדשות הטובות הן שהמספר הזה נמצא בירידה. זה מתאפשר בזכות שיטות חדשות שמאפשרות לדמות במעבדה תנאים קרובים יותר לאלה ששוררים בגוף האדם.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת יעל כורם

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007