הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

זיהומים חיידקיים חמורים הנרכשים במהלך הטיפול בחולים שאובחנו עם Lyme Disease – ארה"ב
22.06.17

 

מתן טיפולים שלא הוכחו לחולים שאובחנו עם "chronic Lyme disease" עשוי לגרום לתופעות לוואי חמורות, כולל מוות, כך על פי דיווח המתפרסם ב- MMWR.

 

החוקרים בחרו חמישה מקרים אשר דווחו בעבר ל- CDC, על מנת להדגים את מגוון הסיבוכים האפשריים. חמשת החולים טופלו פרק זמן ממושך באנטיביוטיקה או אימונוגלובולינים תוך ורידיים. תופעות הלוואי שדווחו כללו osteomyelitis, אבצסים, דלקות במעי הגס עקב זיהום ב- Clostridium difficile, זיהומים חיידקיים חמורים והלם ספטי. חולה אחד נפטר מהלם ספטי הנמצא קשור לבקטרמיה כתוצאה מהחדרת הקטטר.

 

Chronic Lyme disease מהווה אבחנה לא ספציפית המשמשת לעיתים עבור חולים עם סימפטומים מגוונים כגון עייפות, כאב כללי והפרעות נוירולוגיות. יש לציין כי הטיפולים להנ"ל אינם מוכחים ואינם מומלצים.

 

החוקרים סיכמו: "על הקלינאים, העוסקים בבריאות הציבור, והחולים להיות מודעים לעובדה כי יעילות הטיפולים ל- Chronic Lyme disease לא הוכחה באופן מדעי וכי הללו אף עשויים לגרום לסיבוכים חמורים."

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007