הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הסיכון למומים מולדים מושפע מה- BMI של האם, מחקר קוהורט של 1.2 מיליון לידות
22.06.17

 

נשים הסובלות מעודף משקל ומהשמנה מצויות בסיכון מוגבר ללידת תינוקות עם מומים מולדים – וככול שה- BMI של האם גבוה יותר, כך גדול יותר הסיכון – אלו ממצאיו של מחקר גדול שפורסם בכתב העת BMJ.

 

במסגרת המחקר שנערך בשוודיה, נבדקו כ- 1.2 מיליון תינוקות שנולדו בין השנים 2001-2014. מהללו, 3.5% לקו במומים מולדים חמורים.

 

סה"כ, הסיכון למומים מולדים חמורים גדל ככול שה- BMI של האם היה גבוה יותר במהלך הביקור הראשון של האם במרפאה. בהשוואה לאמהות במשקל נורמאלי (BMI, 18.5–24.9), יחסי הסיכון המתוקננים למומים מולדים היו 1.05 עבור אמהות עם עודף משקל (BMI, 25–29.9), 1.12 עבור אמהות עם השמנה class 1 (BMI, 30–34.9), 1.23 עבור אמהות עם השמנה class 2 (BMI, 35–39.9), ו- 1.37 עבור אמהות עם השמנה class 3 (BMI של 40 ומעלה).

 

יחסי הסיכונים היו גבוהים במיוחד עבור מומים מולדים של מערכת העצבים, הלב, מערכת העיכול, מערכות המין והגפיים.

החוקרים הדגישו את חשיבות ההגעה ל- BMI נורמאלי טרם ההיריון וציינו כי התמיינות האיברים של העובר מתרחשת במהלך 8 השבועות הראשונים להיריון.

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007