הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

העדפותיהם של מבוגרים בנוגע לבדיקות סקר להמצאות סרטן
20.06.17

 

מבוגרים עשויים להסכים להפסיק את ביצוען של בדיקות סקר להמצאות סרטן, אך ישנה השפעה לדרך בה הקלינאים מעלים את הנושא, כך מצא מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA Internal Medicine.

 

40 מבוגרים מגיל 65 ומעלה החיים במסגרת הקהילה קיבלו מידע בנוגע ליתרונות ולסיכונים הפוטנציאליים של בדיקות סקר נפוצות להמצאות סרטן. לאחר מכן, הם נשאלו בנוגע להחלטתם – האם להמשיך או להפסיק לעבור בדיקות סקר, ובנוגע לאינטראקציה שהתקיימה עם הקלינאים המייעצים. תוחלת החיים הממוצעת הייתה נמוכה מ- 10 שנים בקרב כמעט מחצית מהנבדקים.

 

להלן עיקרי הממצאים:

 

• מרבית הנבדקים היו פתוחים לרעיון.


• מרביתם חשו כי מצבם הבריאותי היווה גורם חשוב בקבלת ההחלטה, אך רבים לא הבינו כיצד תוחלת החיים הצפויה השפיעה על תהליך קבלת ההחלטה.


• חלק מהנבדקים לא רצו כי הקלינאי יזכיר את תוחלת חייהם כאשר הוא דן עימם בבדיקות סקר להמצאות סרטן. חלקם היו סקפטיים בנוגע לדיוק של התחזיות לתוחלת החיים, אחרים חשבו כי המידע מדכא.


• הנבדקים העדיפו "הבדיקה לא תסייע לך לחיות זמן ארוך יותר" על "אתה עשוי שלא לחיות מספיק זמן על מנת להפיק תועלת מהבדיקה."

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007