הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חשיפה ממושכת לרעש הבוקע מכלי טיס בלילות עשויה להעלות את לחץ הדם
20.06.17

 

חשיפה לרמות רעש גבוהות בשעות הלילה עשויה להעלות את הסיכון ליתר לחץ דם, כך עולה ממחקר תצפית שפורסם ב- Occupational & Environmental Medicine.

 

מעקב נערך אחר כ- 420 מבוגרים החיים בקרבת שדה התעופה הבינלאומי Athens ואשר נחשפו בין השנים 2004-2006 לרעש מכלי טיס. הנחקרים נבדקו להמצאות יתר לחץ דם ולאירועים קרדיווסקולאריים בשנת 2013. לאורך תקופה זו, 17% מהנבדקים אובחנו עם יתר לחץ דם ו- 11% עם הפרעות בקצב הלב.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצא קשר בין רמות גבוהות של חשיפה לרעש מכלי טיס בשעות הלילה ועלייה מובהקת בסיכונים ליתר לחץ דם והפרעות קצב.

 

רוגז כתוצאה מהרעש, אשר הוערך באמצעות עלייה בלחץ הדם, לא השפיע על הסיכון שנצפה. לא נמצא קשר מובהק סטטיסטית בין חשיפה לרעש, שבץ, אוטם שריר הלב או סוכרת.

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007