הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בסרטן השד, המאפיינים הביולוגיים של הגידול יעילים יותר מגודלו לניבוי הפרוגנוזה
15.06.17

 

המאפיינים הביולוגיים של גידול בשד מהווים גורם מנבא יעיל יותר מגודלו, כך מציע מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine.


בהתבסס על מסד נתונים גדול ניתחו החוקרים את גודלם של כ- 600,000 גידולים פולשניים בשד. החולות חולקו לשלוש קבוצות פרוגנוזה על סמך המאפיינים הביולוגיים של הגידול:

 

• טובה: גידול grade 1 חיובי לקולטנים לאסטרוגן ולפרוגסטרון, גידול grade 1 שלילי לקולטנים לאסטרוגן ולפרוגסטרון וגידול grade 1 שלילי לקולטנים לאסטרוגן וחיובי לקולטנים לפרוגסטרון.
• לא טובה: גידול grade 2 שלילי לקולטנים לאסטרוגן ולפרוגסטרון, גידול grade 3 שלילי לקולטנים לאסטרוגן ופרוגסטרון, גידול grade 3 חיובי לאסטרוגן ושלילי לפרוגסטרון וגידול grade 3 שלילי לאסטרוגן וחיובי לפרוגסטרון.
• בינונית: כל השאר.

 

פרק הזמן שעשוי היה לחלוף בין זיהוי הגידול (בבדיקת סקר) לבין הזמן בו היה מזוהה ללא בדיקת סקר – היה גדול פי 10 לפחות עבור גידול בפרוגנוזה טובה בהשוואה ללא טובה. סה"כ, גידולים גדולים עם פרוגנוזה התחלתית טובה הדגימו פרוגנוזה טובה יותר בהשוואה לגידולים קטנים עם פרוגנוזה התחלתית לא טובה.

 

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007