הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חוקים חדשים יאפשרו לקבל דיווח מלא על ניסויים קליניים
13.06.17


מגפת השפעת של 2013 גרמה למדינות ברחבי העולם להצטייד בתרופה טמיפלו. ממשלת בריטניה השקיעה כ-470 מיליון פאונד כדי לרכוש את התרופה, וממשלת ארצות הברית השקיעה כ-1.3 ביליון דולר. גוף אנגלי בשם קושראן השיג במאמץ ממושך דוחות מהניסויים הקליניים שבחנו את השימוש בתרופה, שחלקם לא פורסמו לפני אישורה לשיווק. למרבה ההפתעה נמצא כי התרופה אינה יעילה במניעת סיבוכים נפוצים של שפעת, כפי שנטען. המקרה חידד אז את הבעיה: אי פרסום המידע הכולל אינו מהווה עבירה מאחר ואין חוק שמחייב פרסום של כל הדוחות.

 

 

 

לכתבה בהארץ >>

 
 
מאת מרילין לרקין, רויטרס
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007