הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תאי הגזע שהתפתחו לביציות
13.06.17

 

נשים, ונקבות יונקים באופן כללי, נולדות כאשר בשחלות שלהן כבר מצויות כל הביציות שיהיו להן אי פעם – או לפחות, כך חשבנו במשך שנים רבות. בשנים האחרונות הצליחו חוקרים לזהות תאי גזע שמהם נוצרות ביציות גם בשחלות של עכברות בוגרות, ומאוחר יותר גם אצל נשים. הממצאים עדיין שנויים במחלוקת, ויש הטוענים שהתאים הפכו לביציות רק בשל הטיפול שקיבלו במעבדה, ואינם תאי גזע אמתיים.

 

אם אכן שחלות של נשים מבוגרות מכילות תאי גזע היכולים להפוך לתאי ביצית, יש בכך תקווה לנשים רבות שאינן מסוגלות להרות בשל כשל שחלתי. מצב זה, שבו השחלה לא מספקת עוד ביציות, עלול להיגרם עקב טיפולי כימותרפיה או הקרנות, אך מתרחש גם באופן טבעי בשל נטייה גנטית. כאחוז אחד מהנשים מתחת לגיל 40 סובלות מכשל שחלתי מוקדם.

 

 

 

לכתבה במכון דוידסון >>

 

 

מאת ד"ר יונת אשחר

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007