הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתייה מתונה משנה את מבנה המוח
13.06.17

 

צריכה של מספר משקאות עתירי אלכוהול מדי שבוע קשורה עם שינויים בלתי רצויים במבנה המוח, כך מציע מחקר המתפרסם ב- BMJ.

 

במחקר השתתפו כ- 530 מבוגרים מבריטניה שדיווחו באופן סדיר על צריכת האלכוהול שלהם ועברו בדיקות קוגניטיביות לאורך 30 שנים. בתום תקופת המעקב, הנבדקים עברו בדיקת MRI של המוח.

 

נמצא קשר בין צריכה גבוהה של אלכוהול וירידה בצפיפות החומר האפור במוח, אטרופיה של ההיפוקמפוס, וירידה בלכידות המיקרו-מבנית של החומר הלבן. צריכה גבוהה יותר אף נמצאה קשורה עם פגיעה ביכולת האיות. השפעות האלכוהול היו תלויות מינון כאשר השפעה שלילית נצפתה על רקע צריכה של 7-14 מנות בשבוע (14 מנות שוות ערך ל- 2.3 ליטר של בירה חזקה או 5 כוסות יין גדולות). שתייה מתונה (1-7 מנות/שבוע) לא נמצאה קשורה עם השפעה מגנה כלשהיא.

 

 

 

להודעה >>


 

ההודעה הועברה ע"י צוות PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007